Hypnoporod Jemné zrození s lektorkou Nikol Zachariás

Jsem lektorkou od roku 2018 a mými kurzy prošly desítky žen a párů

Pořádám kurzy v Havířově, Ostravě a Frýdku- Místku. 

V Havířově ve spolupráci s Nemocnicí Havířov, kde kurzy probíhají pravidelně v kinosále nemocnice. 

V Ostravě momentálně pořádám kurzy v areálu firmy Janča za podpory YoFit Ostrava

A ve Frýdku -Místku jsou kurzy již tradičně v prostorech Jógy pod věží

Kurz umožňuje ženám prožít přirozený porod dle svých přání, v klidu, uvolnění a napojení na miminko a vlastní tělo. Ponoří se v průběhu porodu do stavu hluboké relaxace a porodí své dítě přirozeně, pokud možno bez léků a lékařských zásahů.

Kurz hypnoporodu je kombinací filosofie a praktických technik, díky čemuž žena i její doprovod dokáží k porodu přistupovat beze strachu a s vědomostmi.

Je funkční, ať už porod bude jakýkoliv – přirozený porod, medicínský i porod císařským řezem. Zaměřujeme se na POZITIVNÍ porod a zároveň jste dobře připraveni na všechno, co při něm může nastat. Je pravděpodobné, že porod proběhne přirozeně, ale během kurzu zdůrazňuji, že naše techniky poslouží ve všech případech.

 

5 nejdůležitějších věcí o hypnoporodu:

Hypnoporod Jemného zrození je specializovaný předporodní vzdělávací program vhodný pro jakýkoliv pár, který chce prožít pozitivní těhotenství a porod. Pro ženy a muže, kterým na zrození jejich dětí záleží a chtějí, aby jejich miminko mělo co nejpřirozenější příchod na tento svět. Porod by měl být zážitek, na který budete ráda vzpomínat.

„Hypno“ ve slově „hypnoporod“ odkazuje na hypnoterapii, kterou v programu využíváme k uvolnění strachu a vyplavení endorfinů v některých chvílích během porodu. Za pomoci hypnoterapie může být porod Vašeho miminka klidnější a pohodovější zážitek, který sama řídíte, nejste jen bezmocný pasažér. To je jeden z faktorů, které snižují nutnost vnějších zásahů během porodu. Přirozený porod není nový koncept! Naše matky a sestry kdysi rodily přirozeně bez použití anestezie nebo mnoha zásahů, které jsou dnes běžné.

Ať už je Vaše rozhodnutí o způsobu a místě porodu jakékoli – podpoříme vás. Naše kurzy jsou o podpoře žen, mužů a rodin v jejich individuálních přáních. Jde nám o vytvoření silných, sebevědomých matek, které si důvěřují a používají své instinkty, aby se mohly v jakékoli situaci správně rozhodnout.

Svaly nejlépe fungují, pokud jsou měkké a otevřené. Aby se ženy při porodu nedostávaly do pocitu ohrožení a strachu, potřebují se UVOLNIT. Potřebují být v klidu a cítit bezpečí. Potřebují, aby se jim uvolňovaly klidové hormony a hormony lásky. Oxytocin a endorfiny jsou zásadní pro příjemný a efektivní průběh porodu.

Naopak pokud se cítíte v ohrožení, člověk zažívá návaly hrůzy. Přijde strach, svaly ztuhnou a srdce začne zběsile bít. Tato reakce je dána hormonem adrenalinem, který se dostává do krevního oběhu. Tohle k porodu nebude moc užitečné….

Na našich kurzech vás učíme chápat proces porodu a vysvětlíme vám, že není důvod se bát. Naučíte se techniky, které vám pomohou se v průběhu těhotenství a porodu uvolnit.

Někdy slýcháme, že jen poslechem relaxačních nahrávek se ženy připravují na hypnoporod. My ale na našich předporodních kurzech děláme mnohem víc – získáte praktické a logické znalosti o porodu – to vám pomůže pochopit, proč je relaxace tak potřebná a užitečná.

Probereme fyziologii, abyste věděla, které svaly a hormony při porodu pracují. Dozvíte se také o lékařských možnostech porodu a jak se v tom všem orientovat. V našich kurzech se na porod připravíte komplexně, protože my věříme, že příprava má zahrnovat stránku emoční, psychickou a fyzickou. Získáte tak nástroje, díky nimž se budete v otázce porodu cítit sebejistě a budete znát všechny dostupné možnosti.

Nemusíte mít pocit, že jste v tom sama. Hypnoporod představuje dokonalý nástroj, který váš muž velmi ocení. Na kurzu zjistíte, že už je konec stání v koutě a váš partner má zásadní roli v průběhu porodu. Vybavíme ho informacemi, technikami a podporou v jeho roli. Je to přece jen i jeho dítě a on je velmi důležitým partnerem nejen v průběhu těhotenství, ale také, a to zejména, u porodu.

Váš muž bude vědět, jak Vás podpořit a co dělat (nebo nedělat). Máme na kurzech mnoho mužů a je skvělé s nimi spolupracovat. Zesilují se vztahy, pouto mezi otcem a ještě nenarozeným miminkem.

Chcete mít dokonalý porod? Jak takový porod vlastně vypadá? My vám neslíbíme, že to nebude bolet. Nemůžeme to vědět, a hlavně tohle přece není tím hlavním u šťastného porodu.

Naším cílem je, abyste z porodu vyšla posílená a sebevědomá. Slíbíme Vám tedy, že získáte sebejistotu a naučíte se techniky, které Vašemu dokonale stvořenému tělu pomohou projít porodem tak, jak to bylo zamýšleno. My chceme, abyste měla sebejistotu v tom, chtít pro sebe i Vaše dítě to nejlepší.

Chceme, abyste měla takový porod, jaký chcete vy. Ne, jaký chceme my ani nikdo jiný. Budete sebejistá, klidná a informovaná ohledně všech možností, které v průběhu těhotenství a při porodu máte.

V čem vám může Hypnoporod Jemného zrození pomoci:

• kratší a pohodlnější porod
• snížená potřeba utišujících léků
• snížení nutnosti nástřihu a poranění hráze
• vytvoření pevnějšího pouta mezi matkou a miminkem
• usnadnění správného přisátí miminka k prsu
• miminka jsou klidnější, uvolněnější a vnímavější

• rychlejší poporodní rekonvalescence a snížení rizika poporodní deprese
• techniky hypnoporodu lze použít i při císařském řezu nebo vyvolávaném porodu
• otec/doprovod rozumí své roli při porodu a cítí se sebejistě při komunikaci s porodními asistentkami nebo lékaři
• techniky z kurzu lze použít pro jakoukoliv životní situaci

Z dotazování mezi našimi klientkami vyplývá, že v 85 % případů rodily v porodnici. Přesto jen 12,5 % porodů skončilo císařským řezem, což je ve srovnání s 25 %, které připadají na všechny porody v ČR (v roce 2013) dvojnásobně lepší výsledek.

„Vaše tělo slyší všechno, co říká vaše mysl.“

V průběhu porodu jsou chvíle, které mohou opravdu bolet. Ale když dáváme bolesti všechnu naši pozornost, unikne nám to podstatné. Ženy pak jdou rodit s pocitem strachu ve chvíli, kdy by se naopak mohly cítit v plné síle a sebevědomí.

Zde je základní rozdíl našeho přístupu. My totiž pevně věříme, že porod je zážitkem posilujícím a že právě vy jej zvládnete! A třeba to bude extatický a orgasmický porod! Kdo ví?! 

Těhotenství je nádherné a jedinečné období pro vás všechny. Můžeme vám zaručit, že i vaše miminko ocení pozitivitu, klid a lásku a nikoliv období zastřené obavami a nervozitou z porodu.

Způsob, jakým rodíme naše děti, má na ně hluboký vliv. Miminka, která přijdou na svět v klidném a láskyplném prostředí, získávají základní pocit bezpečí. Cítí se vítána a milována po celý život.

Techniky, které se v kurzu naučíte, vám pomůžou dosáhnout hlubokého uvolnění, kdy se Vaše tělo nebrání otevírání. V tomto stavu klidu stresové hormony (které mohou způsobit stažení dělohy, napětí a bolest) v těle nahradí přirozená relaxancia, endorfiny. Budete mít také prostředky, jak znovu dosáhnout klidu, pokud se váš porod bude ubírat neočekávaným směrem nebo budete mít potíže s pociťovanou intenzitou. Váš porodní partner se naučí, jak Vám během těhotenství a porodu pomáhat. To je velmi užitečné pro matku a pro porodního partnera velmi obohacující. Mnoho žen po hypnoporodu říká, že to s porodním partnerem „dokázali spolu“.

Samozřejmě, že žena během porodu odvedla většinu fyzické a vnitřní práce, ale výhody podpory v podobě dobrého porodního partnera nesmíme podceňovat. Když rodíte pomocí technik hypnoporodu, nebudete v transu, ani ho neprospíte. Ve skutečnosti budete ve stavu intenzivnějšího vnímání – vzhůru, ale hluboce uvolněná a nebo naplno projevíte svou divokost. Chvílemi možná budete vypadat, jako byste spala, dění okolo sebe si však budete uvědomovat, když to bude potřeba. Budete naladěná na vlastní tělo a miminko a to pomůže posouvat porod kupředu. Budete se hýbat a mluvit nebo vydávat zvuky, kdykoli Vám to bude připadat správné. Budete naslouchat svému tělu a řídit průběh vlastního porodu.

Podívejte se také na vědecké studie, které zkoumají pozitivní účinky hypnózy během porodu. Hypnoporod funguje!

Hypnoporod Jemného Zrození kombinuje přístupy mnoha proslulých a uznávaných odborníků na porody současnosti i minulosti – a to je pro Vás při přípravě na porod ohromná přednost. 

Zasloužíte si zvláštní péči na Vaší radostné a jedinečné cestě plné pozitivních očekávání a sebedůvěry.

Jako první to byl Dr. Grantly Dick-Read, anglický porodník, který byl ve 20. letech 20. století jedním z prvních „moderních“ lékařů, kteří koncept přirozeného porodu rozvíjeli. Po něm následovalo mnoho významných zastánců přirozeného porodu, například francouzský porodník Michel Odent a přední porodní asistentka/spisovatelka Ina May Gaskin. Byly také vytvořeny populární kurzy, které ženy připravují na porod. Patří mezi ně například: metoda Lamaze, Bradleyova metoda, hypnoporod – metoda podle Leclaire, hypnoporod – metoda podle Mongan, Hypnobirthing International, GentleBirth, Calmbirth, Hypnobabies, Mindful Hypnobirthing, KG Hypnobirthing, Calm birth school, Wise Hippo Hypnobirthing a mnoho dalších.

Jaký kurz si vybrat a jak kurzy probíhají...

Dvoudenní kurz Kompletní předporodní příprava s Hypnoporodem probíhá o víkendu a je rozdělený do 2 dnů po 8 hodinách. Kurz je určený párům i jednotlivcům. Součástí kurzu jsou hypnoporodní techniky, které vám pomocí relaxací, vizualizací, afirmací a dýchacích technik pomůžou při porodu setrvat v klidu a uvolnění.

Skupinový kurz je určený pro maximálně 10 párů, ale je možné ho absolvovat i soukromě.

Příprava na porod je dlouhodobý proces, který kurzem začíná. Techniky, se kterými se ženy na kurzu seznámí, vyžadují pravidelné procvičování.

Ideální čas na navštívení kurzu je mezi 14. a 36. týdnem těhotenství.

Nikdy není příliš pozdě přijít na náš kurz…..ale nenechávejte to na příliš pozdě!

Budete mít alespoň dost času si vše promyslet a praktikovat hypnoporodní techniky. Možná si budete chtít najít dulu nebo svou vlastní porodní asistentku…přijďte tedy co nejdříve.

Pokud se vám ale stane, že se o nás dozvíte až ke konci těhotenství…..zůstaňte v klidu. Nabízím také soukromé kurzy.

Co si z kurzu odnesu/odneseme?

 
 • Nezávislé informace o porodu a všem, co s ním souvisí,
 • přehledně zpracované tištěné materiály,
 • 12 exkluzivních MP3 nahrávek pro praktikování relaxačních a vizualizačních technik,
 • trvalou podporu na telefonu nebo e-mailu až do narození miminka,
 • osobní účet klienta na našich stránkách obsahující doplňkové informace a tipy,
 • speciální klientské slevy na produkty z eshopu a další vzdělávací webináře,
 • bonusový dárek.

S kým mám na kurz přijít?

Považujeme rodinu za ústřední prvek celého procesu porodu. Chceme vás povzbudit, abyste spolu s partnerem přišli na oba dny kurzu. Nejenže se naladíte na stejnou vlnu, ale získáte velmi cenné informace a také partner zjistí, jaké to je si pořádně zarelaxovat. Bude to i pro něj v průběhu porodu velmi přínosná zkušenost. 

Přijďte v doprovodu svého partnera nebo partnerky.

V případě, že přijdete sama, budu s  vámi v průběhu kurzu spolupracovat a podporovat vás.

Jak se mám na kurz přihlásit?

Klikněte na záložku “AKCE –> KURZY HYPNOPORODU” a vyberte si místo a datum kurzu. Nebo přes stránky Jemného zrození. Po vyplnění přihlášky a registraci do našeho systému vám přijde potvrzovací email. Ve svém přihlášení naleznete další množství informací a bonusů. Po kurzu zde naleznete také nahrávky ke stažení.
Naše filozofie spočívá v tom, že “pozitivní porodní zážitek” je stav mysli a není definován jen tím, co se v průběhu porodu děje, ale také tím jak se žena po narození dítěte cítí. My chceme posílit všechny těhotné ženy a jejich partnery, aby věřili sami sobě a svému rozhodnutí, které je založeno na dostatečném množství informací. Taková rozhodnutí, která povedou k dosažení toho nejlepšího porodu pro vás i vaše miminko.

ROZVRH KURZU

 • Dozvíte se co to vlastně Hypnoporod je
 
 • Prozkoumáme zděděné přesvědčení a mylné představy o porodu
 
 • Zjistíte, jak dosáhnout hluboké relaxace
 
 • Pochopíte fyziologii přirozeného porodu a toho, jak stres ovlivňuje výsledek porodu
 
 • Pochopíte, jak uvolnit endorfiny při porodu – vaše vlastní anestetikum těla
 
 • Projdeme hypnoporodní techniky navržené pro uvolnění úzkosti, strachu a posílení sebedůvěry
 
 • Procvičíme techniky dýchání, které pomůžou vašemu tělu v každé fázi porodu a zrození
 • Zaměříme se na speciální vizualizační techniky, které nenajdete v žádném jiném hypnoporodním programu
 
 • Projdeme fyzickou přípravu na porod a cviky pro uvolnění
 
 • Zažijete lehkou dotekovou relaxaci s partnerem
 
 • Váš partner získá informace, jak se stát skvělým porodním partnerem a jak vás může účinně podpořit v průběhu porodu
 
 • Projdeme klíčové fáze porodu a zrození
 
 • Napojíte se na miminko a započnete s ním komunikaci
 
 • Budeme mluvit o porodním přání
 
 • Řekneme si, jak probíhá péče v porodnicích
 
 • Úvod do šestinedělí a základy pohodlného kojení

SOUKROMÝ KURZ

Soukromý kurz probíhá v pohodlí vašeho domova nebo online. Při soukromém kurzu u Vás doma se sami rozhodujete o tom, zda chcete intenzivní víkendový kurz nebo kurz rozdělený na více dnů.

Obsah kurzu kopíruje dvoudenní kurz Kompletní předporodní přípravy s Hypnoporodem. 

Pokud budete mít zájem o soukromý kurz. Napište mi a společně dohodneme bližší detaily kurzu.  Emailem poté zašlu přihlášku k registraci do systému. Vytvoří se tak účet, kde budou po kurzu také nahrávky ke stažení a další bonusové informace.

Dula a Laktační poradkyně Nikol Zachariás, lektorka Hypnoporodu Jemné zrození, Zpracování placenty, Terapie pro Moravskoslezský kraj
© 2022 Nikol Zachariás